Selectie 1997-1998
 
Gilles Gilles de Bilde 30 17 4 12 5 0
Arnold Arnold Bruggink 31 9 15 9 0 0
Claudio Claudio de Oliveira Pereira 9 3 8 0 0 0
Phillip Phillip Cocu 42 17 2 3 4 0
Marc Marc Degryse 13 1 10 3 0 0
Igor Igor Demo 15 0 8 1 3 0
Jan-Willem Jan-Willem van Ede 2 0 1 0 0 0
Ernest Ernest Faber 27 2 0 4 8 1
Tomasz Tomasz Iwan 35 1 15 11 2 0
Niclas Niclas Jensen 2 0 1 1 0 0
Wim Wim Jonk 39 7 0 12 3 1
Dmitri Dmitri Khokhlov 17 2 5 2 0 0
Georg Georg Koch 4 0 0 0 0 0
Peter Peter Møller 30 10 14 11 1 0
Luc Luc Nilis 32 17 5 11 3 0
Arthur Arthur Numan 43 2 0 0 8 0
Andre Andre Ooijer 16 3 0 1 4 1
Rob Rob Peijnenburg 2 0 1 1 0 0
Zeljko Zeljko Petrovic 15 1 0 2 0 0
Andrius Andrius Skerla 7 0 3 1 0 0
Jaap Jaap Stam 40 4 0 2 5 0
Ovidiu Ovidiu Stinga 33 6 4 6 4 1
Sergei Sergei Temrukov 2 0 1 1 1 0
Fachry Fachry Tuasamu 1 0 0 0 0 0
Stan Stan Valckx 23 0 4 3 4 0
Vampeta Vampeta 22 3 1 3 6 0
Ronald Ronald Waterreus 41 0 0 0 3 1
Chris Chris van der Weerden 6 0 2 1 3 1
Rob Rob Wielaert 1 0 1 0 0 0
Marciano Marciano Vink 1 0 1 0 0 0
Boudewijn Boudewijn Zenden 33 12 3 9 2 0


Dick Dick Advocaat 46

Uitslagen
17-08-97 JCS Roda JC Kerkrade 3-1
20-08-97 E RKC Waalwijk 5-1
24-08-97 E NAC Breda 3-3
30-08-97 E Willem II 3-0
10-09-97 E De Graafschap 0-0
14-09-97 E Feyenoord 1-1
17-09-97 CL FC Dynamo Kyiv 1-3
20-09-97 E Sparta Rotterdam 4-2
23-09-97 E Fortuna Sittard 3-2
28-09-97 E FC Volendam 0-6
01-10-97 CL FC Barcelona 2-2
04-10-97 E SC Heerenveen 3-1
15-10-97 E Roda JC Kerkrade 2-2
19-10-97 E NEC 0-4
22-10-97 CL Newcastle United FC 1-0
25-10-97 E MVV Maastricht 5-0
31-10-97 E SC Heerenveen 1-1
05-11-97 CL Newcastle United FC 0-2
09-11-97 E NAC Breda 5-1
16-11-97 E FC Groningen 1-1
19-11-97 B FC Emmen 4-0
22-11-97 E FC Twente 3-0
27-11-97 CL FC Dynamo Kyiv 1-1
30-11-97 E Vitesse 2-2
07-12-97 E Willem II 4-1
10-12-97 CL FC Barcelona 2-2
21-12-97 E Ajax 3-4
08-02-98 E De Graafschap 1-2
11-02-98 E FC Utrecht 4-1
15-02-98 E Ajax 1-1
04-03-98 B FC Den Bosch 1-2
08-03-98 E FC Utrecht 0-1
12-03-98 B Feyenoord 4-0
15-03-98 E RKC Waalwijk 0-1
21-03-98 E Vitesse 3-2
25-03-98 E Roda JC Kerkrade 2-0
28-03-98 E NEC 2-1
07-04-98 E MVV Maastricht 2-1
12-04-98 E Sparta Rotterdam 3-1
18-04-98 E FC Volendam 10-0
22-04-98 E Fortuna Sittard 1-2
26-04-98 E Feyenoord 3-3
29-04-98 B FC Twente 2-1
03-05-98 E FC Groningen 6-2
10-05-98 E FC Twente 3-0
17-05-98 B Ajax 5-0

Eredivisie 1997-1998
Ajax CL 34 29 2 3 89 112-22
PSV vCL 34 21 9 4 72 95-44
Vitesse UC 34 21 7 6 70 85-48
Feyenoord UC 34 18 7 9 61 62-40
Willem II UC 34 17 4 13 55 66-58
SC Heerenveen EC2 34 16 7 11 55 56-59
Fortuna Sittard 34 14 6 14 48 51-53
NEC 34 14 2 18 44 40-57
FC Twente 34 11 10 13 43 41-42
FC Utrecht 34 13 4 17 43 56-64
De Graafschap 34 11 9 14 42 45-49
NAC 34 12 6 16 42 41-49
Sparta 34 10 11 13 41 50-59
Roda JC 34 10 8 16 38 44-45
MVV 34 9 5 20 32 35-75
RKC Waalwijk NC 34 8 7 19 31 48-71
FC Groningen NC 34 7 10 17 31 42-65
FC Volendam D 34 5 6 23 21 33-102

AZ kampioen Eerste Divisie

CL = Champions League | vCL = voorronde Champions League | EC2 = Europa Cup 2 | UC = UEFA Cup | NC = nacompetitie | D = degradatie

Eredivisie topscorers 1997-1998
Nikos Machlas Vitesse 34
Shota Arveladze Ajax 25
Ronald Hamming Fortuna Sittard 20
Dejan Curovic Vitesse 17
Jari Litmanen Ajax 16
Michael Mols FC Utrecht 16
Julio Ricardo Cruz Feyenoord 14
Eric Viscaal De Graafschap 14
Marko Perovic Vitesse 14
Clyde Wijnhard Willem II 14
Tijjani Babangida Ajax 13
Ruud van Nistelrooij SC Heerenveen 13
Emiel van Eijkeren NEC 13
Gilles De Bilde PSV 13
Luc Nilis PSV 13
Dennis de Nooijer Sparta 13
Boudewijn Zenden PSV 12
Michael Laudrup Ajax 11
Radoslav Samardzic SC Heerenveen 11
Archil Arveladze NAC 11
Phillip Cocu PSV 11
Bob Peeters Roda JC 11

PSV topscorers 1997-1998
Gilles De Bilde 13
Luc Nilis 13
Boudewijn Zenden 12
Phillip Cocu 11
Arnold Bruggink 9
Peter Møller 6
Ovidiu Stinga 6
Wim Jonk 6
Jaap Stam 4
Vampeta 3
Claudio 2
Ernest Faber 2
Arthur Numan 2
Andre Ooijer 2
Marc Degryse 1
Tomasz Iwan 1
Dmitri Khokhlov 1
Zeljko Petrovic 1

Eredivisie uitslagen 1997-1998

  AJA FEY FOR GRA GRO HEE MVV NAC NEC PSV RKC ROD SPA TWE UTR VIT VOL WIL
AJA   4-0 2-0 1-0 4-1 7-2 7-0 1-0 3-0 3-4 3-0 1-0 4-0 1-0 1-2 5-0 6-1 6-1
FEY 0-1   1-3 2-0 3-0 2-0 2-1 2-1 0-2 1-1 2-1 1-0 3-1 2-2 3-1 5-1 5-0 4-2
FOR 0-5 0-2   1-0 4-1 3-1 4-1 4-1 0-2 1-2 0-3 1-1 2-1 1-0 3-1 1-7 3-0 2-1
GRA 1-8 0-0 1-0   2-3 1-2 1-2 0-1 3-2 1-2 1-0 2-0 2-2 2-1 0-1 3-3 2-1 3-1
GRO 2-4 2-0 1-0 0-3   0-1 2-3 1-1 4-0 1-1 3-1 1-1 1-1 0-1 1-2 1-1 3-0 2-2
HEE 0-1 0-0 2-2 0-0 1-1   3-1 3-1 0-3 1-1 3-2 3-1 1-1 2-1 1-0 3-2 3-1 1-3
MVV 0-3 0-3 1-4 2-1 1-0 1-2   0-1 2-0 2-1 1-1 1-2 2-2 2-2 0-0 1-3 4-1 1-0
NAC 0-2 1-3 3-1 2-0 0-0 0-2 2-0   0-1 3-3 4-0 1-0 1-2 1-0 2-1 1-3 4-1 0-2
NEC 1-4 3-2 2-2 0-4 0-2 0-1 2-1 2-0   0-4 2-1 2-1 2-0 1-2 1-0 0-2 4-1 0-3
PSV 1-1 3-3 3-2 0-0 6-2 3-1 5-0 5-1 2-1   5-1 2-0 4-2 3-0 4-1 3-2 10-0 3-0
RKC 1-5 3-2 1-2 4-1 1-1 1-1 1-1 1-0 0-0 0-1   3-3 1-3 5-1 3-1 0-1 1-1 1-4
ROD 1-1 1-2 0-0 1-2 4-1 0-2 3-0 0-0 4-0 2-2 1-2   2-0 2-0 1-0 1-1 0-2 0-1
SPA 0-5 0-3 1-1 1-1 1-1 2-4 4-0 1-1 1-0 3-1 1-0 3-1   1-1 4-2 1-1 5-0 4-1
TWE 1-2 0-0 4-1 1-1 2-0 3-1 1-0 1-1 1-0 3-0 2-0 1-2 2-1   1-2 1-1 1-1 2-0
UTR 1-7 2-3 1-0 0-0 2-0 2-4 6-1 1-3 2-4 0-1 6-1 1-0 3-0 1-1   5-3 4-1 2-2
VIT 2-0 2-1 1-0 4-1 5-1 4-2 3-1 4-1 2-1 2-2 3-2 3-1 2-0 2-1 5-0   6-0 3-1
VOL 0-3 0-0 0-3 0-5 3-1 4-1 1-2 0-3 2-0 0-6 3-4 1-4 1-1 0-0 0-1 1-1   4-1
WIL 0-1 2-0 0-0 1-1 4-2 5-2 2-0 2-0 1-2 4-1 3-2 2-4 3-0 3-1 3-2 1-0 5-2